Het 20 Yuan biljet uit China ter ere van de Olympische Spelen van Peking 2022 heeft een levendig en modern ontwerp dat de geest van de Spelen weerspiegelt. Op de voorzijde zijn opmerkelijke figuren uit wintersporten dynamisch afgebeeld, wat beweging en atletisch talent uitdrukt. De heldere blauwe tinten vermengd met patronen wekken een gevoel van opwinding en energie, waardoor het visueel opvallend is. Verschillende veiligheidskenmerken, zoals een watermerk en microtekst, zijn geïntegreerd om de authenticiteit te waarborgen en om vervalsingen te ontmoedigen. De achterzijde gaat verder met elementen die de Olympische geest symboliseren en de prachtige landschappen van China, waardoor een samenhangende artistieke representatie ontstaat.
De voorzijde van het 20 Yuan biljet toont prominent een gestileerde weergave van winteratleten, die zowel hun atletisch vermogen als gratie benadrukt. De achtergrond heeft een gradient van blauw en wit, wat het winterthema oproept. Het biljet bevat verschillende veiligheidskenmerken, waaronder een watermerk dat zichtbaar wordt wanneer het tegen het licht wordt gehouden, wat de authenticiteit versterkt. Daarnaast is er fijne microtekst aanwezig, die pas bij nader onderzoek zichtbaar wordt, waardoor vervalsing moeilijker wordt. De opname van de Olympische ringen symboliseert internationale eenheid door middel van sport. Al met al belichaamt het ontwerp van de voorzijde de opwinding van de Olympische Spelen van Peking 2022 en dient het als een verzamelstuk van kunst.
De achterzijde van het bankbiljet blijft het thema van de Olympische Spelen vieren door iconische symbolen van de Spelen weer te geven, samen met levendige ontwerpelementen die luxe en moderne esthetiek combineren. De gebruikte kleuren passen bij die aan de voorzijde, met donkere en lichte varianten van blauw die afgewisseld worden met gedurfde patronen. Tevens worden traditionele Chinese motieven benadrukt, wat een cultureel kader biedt in relatie tot het evenement. De aanwezigheid van een QR-code voegt een eigentijdse toets toe, waardoor de fysieke valuta wordt gekoppeld aan digitale informatie over de Olympische Spelen. Ruimtes zijn strategisch ontworpen voor een gemakkelijke visuele interpretatie, waarbij kunstzinnigheid en functionaliteit worden gebalanceerd.