Het 10 Shilling-bankbiljet uit Kenia vertegenwoordigt een belangrijk stuk geschiedenis en cultuur. Uitgegeven in 1974 door de Centrale Bank van Kenia, toont dit biljet levendige kleuren en ingewikkelde ontwerpen die het rijke erfgoed van het land vieren. De voorzijde toont een prominent beeld van Jomo Kenyatta, de eerste president van Kenia, omringd door verschillende veiligheidskenmerken zoals watermerken en hologrammen die de authenticiteit waarborgen. De achterzijde is versierd met gedetailleerde patronen en symbolische afbeeldingen, waaronder het hoofd van een leeuw, dat de wilde natuur en schoonheid van het land weerspiegelt. Dit bankbiljet is niet alleen een middel van betaling maar ook een verzamelobject, gekoesterd om zijn artistieke ontwerp en historische betekenis.
De voorkant van het 10 Shilling-biljet toont een portret van Jomo Kenyatta, een belangrijke figuur in de Keniaanse geschiedenis en de eerste president van het land. De achtergrond bestaat uit een levendig groene kleurenschema, versierd met ingewikkelde patronen die de esthetische aantrekkingskracht versterken. Voornaamste veiligheidskenmerken zijn een subtiel watermerk van Kenyatta en microtekst nabij de randen, die helpen de legitimiteit van het biljet te bevestigen. Daarnaast is de nominale waarde '10' zowel in cijfers als in woorden duidelijk zichtbaar, wat het gemakkelijk herkenbaar maakt. Al met al combineert het ontwerp artistieke elementen met praktische beveiligingsmaatregelen.
Op de achterkant van het 10 Shilling-biljet zijn gedetailleerde ornamentale patronen en het iconische leeuwenkopembleem te zien, dat het rijke natuurbehoud van Kenia symboliseert. Rond deze elementen zijn ingewikkelde geometrische ontwerpen in zachte blauwe en groene tinten verweven, die prachtig samenkomen. De nominale waarde 'TEN SHILLINGS' is prominent weergegeven, samen met de zin 'LEGAL TENDER FOR TEN SHILLINGS', die de legitimiteit bevestigt. Daarnaast zijn bepaalde veiligheidskenmerken, zoals kleine holografische patronen, geïntegreerd in het ontwerp voor extra bescherming tegen vervalsingen. Over het algemeen combineert de achterkant educatieve elementen met artistieke finesse.