Het 200 Roebel bankbiljet van de Russische Federatie toont een prachtige mix van kleuren en culturele betekenis. Gedomineerd door groene tinten, benadrukt de voorzijde het majestueuze Monument voor de Heldendaden van de Eerste Wereldoorlog tegen de achtergrond van een serene landschap, terwijl de achterzijde zowel artistieke als beveiligingselementen inhoudt. Het weerspiegelt niet alleen de rijke erfenis van Rusland, maar bevat ook moderne beveiligingskenmerken die beschermen tegen vervalsingen.
De voorzijde van het 200 Roebel bankbiljet wordt gekenmerkt door een overweldigende groene achtergrond, die elegant tinten mengt die een gevoel van rust opwekken. Centraal in het ontwerp staat het Monument voor de Heldendaden van de Eerste Wereldoorlog, dat trots oprijst tegen een visueel indrukwekkend landschap met gestileerde golven en meeuwen. De tekst verschijnt prominent in het Russisch, met 'БИЛЕТ БАНКА РОССИИ' naast de nominale waarde van '200'. Subtiele beveiligingskenmerken zijn geïntegreerd, waaronder een watermerk en microtekst die de authenticiteit waarborgen. Dit ontwerp belichaamt zowel artistieke als nationale trots.
De achterzijde van het bankbiljet vervolgt het thema van natuur en architectuur, met zachte gradaties en een artistieke weergave van het monument, aangevuld met spiralen die beweging en geschiedenis symboliseren. De nominale waarde '200' is ook duidelijk zichtbaar, samen met de tekst 'ДВЕСТИ РУБЛЕЙ'. Opmerkelijke beveiligingskenmerken, zoals QR-codes en kleurveranderende inkt, versterken verder de bescherming van het bankbiljet tegen vervalsing. Het gebruik van lichte groenen en blauwtinten geeft de achterzijde een frisse, uitnodigende uitstraling die de verbinding van het bankbiljet met het culturele landschap van Rusland benadrukt.