Het één-pond biljet van West-Samoa, met een opvallend ontwerp en levendige kleuren, weerspiegelt de rijke cultuur en erfgoed van Samoa. Op de voorzijde zijn opvallende kenmerken, zoals palmbomen, een embleem omringd door een decoratief patroon en inscripties in zowel het Samoaans als het Engels. Het biljet bevat beveiligingskenmerken zoals een watermerk en ingewikkeld micro-printwerk, dat de authenticiteit waarborgt. De achterkant toont een gedetailleerder ontwerp met een symbolische weergave van Samoaanse tradities en bezienswaardigheden. Deze moderne herdruk, gedateerd 2020, benadrukt de blijvende waarde van valuta als een weergave van nationale identiteit.
De voorzijde van het één-pond bankbiljet toont prominent de denominatie in de bovenhoeken, naast een afbeelding van palmbomen, die het tropische landschap van West-Samoa symboliseren. Het centrale embleem toont het nationale wapen, omringd door een prachtig geometrisch patroon met zachte kleurverlopen van blauw en groen. Zichtbaar micro-tekst verbetert de veiligheid, terwijl een watermerk, herkenbaar wanneer het tegen het licht wordt gehouden, de authenticiteit aangeeft. Ook zijn er inscripties in zowel het Samoaans als het Engels, wat de dubbele taalrepresentatie versterkt. Al met al presenteert het een visueel aantrekkelijke synthese van kunst en veiligheid.
Op de keerzijde van het bankbiljet toont het een complexer ontwerp dat de culturele essentie van West-Samoa vastlegt. Er zijn elementen afgebeeld die de lokale tradities en natuurlijke schoonheid representeren, met een dominante ondergangsillustratie op de achtergrond van de symbolische motieven. Kleurrijke patronen vervlechten, waardoor de achterkant even levendig is als de voorkant. Belangrijke elementen zoals de naam van de bank worden prominent weergegeven, naast een stijlvol beeld van het eilandlandschap. Vergelijkbare beveiligingskenmerken, zoals micro-printwerk, zijn aanwezig, wat de integriteit van het biljet waarborgt, terwijl het een verzamelstuk maakt dat het erfgoed van het land weerspiegelt.