Dit Zambische 20 Kwacha-bankbiljet heeft een prachtig ontwerp dat de rijke cultuur en natuurlijke schoonheid van Zambia benadrukt. De voorzijde toont de opmerkelijke Visarend, een symbool van kracht en uithoudingsvermogen, vergezeld van ingewikkelde patronen en levendige tinten groen en oranje die de esthetische aantrekkingskracht vergroten. Kenmerken zoals het watermerk en microdruk zorgen voor veiligheid en voegen tegelijkertijd artistieke waarde toe. De achterzijde van het biljet toont elementen die de Zambische fauna en erfgoed weerspiegelen, wat een glimp biedt van de identiteit van het land.
De voorzijde van het 20 Kwacha-bankbiljet toont een prominente Visarend, prachtig weergeven met gedetailleerde en levendige kleuren. Daarnaast verfraaien sierlijke patronen in tinten groen en oranje de visuele aantrekkingskracht. Beveiligingskenmerken omvatten een watermerk van de Visarend en microgeprintte tekst, wat authenticiteit waarborgt. De denominatie, prominent gemarkeerd, is gemakkelijk herkenbaar en de achtergrond bestaat uit textuurpatronen die een artistieke toets toevoegen, die de Zambische cultuur vertegenwoordigen.
De achterzijde van het biljet belicht ingewikkelde ontwerpen die elementen van het Zambische erfgoed tonen. Afbeeldingen van lokale fauna en patronen die symbool staan voor de natuurlijke schoonheid van het land zijn prominent aanwezig. Gebruikte kleuren zijn rustgevende groenen en aardse tinten, wat zorgt voor een samenhangende uitstraling met de voorzijde. Hoewel de achterzijde minder gedetailleerd is dan de voorzijde, weerspiegelt deze nog steeds de essentie van Zambia met culturele motieven. Beveiligingsmaatregelen, hoewel minder zichtbaar, zijn geïntegreerd om de integriteit van het document te waarborgen.